SOBOTA08:00 - 22:00

NIEDZIELA08:00 - 22:00

• +48 12 285-31-70

AKTUALNOŚCI

02.08 – TURNIEJ DAWID KAPRAL SQUASH EVENTS ZABIERZÓW SUMMER VOL.4 KAT. C PFS / Relacja i wyniki

3 sierpnia 2015

Za nami kolejny wakacyjny turniej Dawid Kapral Squash Events. Tym razem na starcie zameldowało się 15 zawodników, w tym kilka zupełnie nowych twarzy.

W 1 rundzie, jedna niespodzianka! Rozstawiony z nr 8 Rafał Tarsalewski uległ w 2 setach Wojtkowi Michnikowi. Przegrani w 1 rundzie walczyli o 9 pozycje, było kilka zaciętych pojedynków, finalnie ,,dziewiątka” dla Leszka Zielińskiego! W 2 rundzie jeden epicki pojedynek, Arczi Wala nr 2 listy startowej i można śmiało powiedzieć faworyt, mierzył się z Wojtkiem ,,Czarnym Koniem” Michnikiem. Pojedynek emocjonujący, 3 setowy i jak to bywa w meczach Arcza nerwowy. Obaj zawodnicy mieli swoje szanse na zwycięstwo, jednak odrobinę więcej szczęścia w końcówce po stronie Wojtka i kolejna niespodzianka!

W półfinałach dobrze sobie znani P.Sas i K.Domański oraz po drugiej stronie drabinki T.Mizak i W.Michnik. Pierwszy mecz Sasiński rozpoczął z dużym animuszem, a El Kamilo chyba zapomniał wyciągnąć rakiety z torby i po 5 minutach już 2:0 w setach. W przerwie Kamil łyknął jakiś izotonik albo zieloną herbatę, cokolwiek to było podziałało, bo kolejny set padł łupem grającego już rakieta Domańskiego. Czwarty set to ogromne emocję, każdy zawodnik chciał za wszelką cenę przechylić szalę na swoją stronę. Więcej zimnej krwi zachował Paweł wygrywając 14:12 i lądując w 2 finale z rzędu. W drugim meczu debiutanci, notujący coraz lepsze wyniki Tomek Mizak i Czarny, a w zasadzie to ,,łysy” koń Wojtek Michnik. Lepiej w mecz wszedł niewątpliwie Tomek, bardzo dobra i przemyślana gra, skróty grane z chirurgiczną precyzją i prowadzenie 2:0. Wojtek jednak to doświadczony zawodnik, szybko wyciągnął wnioski, zabrał Tomkowi główną broń i wygrał kolejne 3 sety!

W meczu o 3 miejsce Kamil pokonał mocno pod męczonego Tomka 3:1. W finale nr 1 listy startowej Paweł Sas oraz kroczący od niespodzianki do niespodzianki Wojtek Michnik. Widownia spora, emocje jednak nieduże, mocno spięty Paweł popełniał sporo niewymuszonych błędów i kolejna niespodzianka stała się faktem! Zwycięzcą turnieju Wojtek Michnik! Gratulujemy!